Trojka Ajntrahta protiv Bajera, Kostić asistent

Bundesliga 18. okt 201922:22 > 22:23
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Ajntrahta savladali su Bajer na svom terenu u osmom kolu Bundeslige rezultatom 3:0.

Ekipa iz Frankfurta sjajno je otvorila meč na Komercbank areni i pitanje pobednika rešila već u uvodnom delu, zahvaljujući dvostrukom strelcu Pasijensiji.

Portugalski napadač je najpre u četvrtom minutu iskoristio odličan pas Da Koste i rutinski rešio situaciju jedan na jedan sa golmanom Hradeckim, da bi u 14. bio precizan iz penala kojem je prethodilo igranje rukom Aleksandra Dragovića.

Gosti iz Leverkuzena su u nastavku igrali bolje, imali nekoliko prilika da dođu do gola i unesu neizvesnost, ali umesto toga usledio je novi pogodak Orlova.

Srpski reprezentativac Filip Kostić je sjajno proigrao Basa Dosta iza leđa odbrane, a ovaj se sjajno snašao i padu poslao loptu kroz noge Hradeckog.

Pored Kostić, Mijat Gaćinović je za domaći sastav igrao poslednjih 5 minuta, dok Dejan Joveljić nije dobio šansu.

Ajntraht posle osam mečeva ima 14 bodova i zajedno sa Leverkuzenom nalazi se u grupi od šest timova sa jednakim brojem poena, koji čine prve pratioce drugoplasiranog Volfsburga (15) i lidera Mehengladbaha (16).

Pogledajte raspored osmog kola i tabelu Bundeslige.