19.10.2019 | 17.31 > 17:33

BL: Bajern u nadoknadi bez pobede, remi i u Lajpcigu

Fudbaleri Augsburga i Bajerna igrali su nerešeno 2:2 u okviru osmog kola Bundeslige, a domaći tim je do boda stigao u nadoknadi vremena.

Alfred Finnbogason

Alexander Hassenstein/Getty Images

Augsburg je već u prvom minutu poveo preko Marka Hihtera, a odgovor šampiona usledio je desetak minuta kasnije, kada je strelac bio Robert Levandovski, posle asistencije Serža Gnabrija.

Na početku drugog poluvremena se činilo da će Bajern stići do potpunog preokreta, kada je Gnabri zatresao mrežu domaćina, ali se Augsburg držao sve do kraja. Tako je Alfred Finbogason izjednačio u prvom minutu nadoknade za podelu bodova pred 30.000 navijača.

Bajern trenutno ima 15 bodova na trećem mestu tabele, dok je Augsburg stigao do šestog boda ove sezone i drži 15. mesto.

Remi je viđen i u duelu između Lajpciga i Volfsburga, koji je rešen rezultatom 1:1. Oba pogotka na „Red Bul areni“ viđena su u drugom poluvremenu – Timo Verner je doveo domaćina u vođstvo u 54. minutu, dok je Vaut Veghorst izjednačio nešto manje od 20 minuta kasnije.

Tim iz grada Folksvagena na drugom mestu ima 16 bodova, dok su ‚Bikovi‘ dve pozicije iza sa bodom manje.

Wout Weghorst

Maja Hitij/Getty Images

Bodove su podelili i Verder i Herta, koji su takođe igrali 1:1. Tim iz Bremena je poveo preko Džošue Sardženta u sedmom minutu, a izjednačenje je viđeno u 70, kada je strelac bio Dodi Lukebakio. Srpski fudbaler Marko Grujić odigrao je svih 90 minuta za goste, dok je na drugoj strani takav slučaj bio sa Milošem Veljkovićem.

Fortuna je sa 1:0 savladala Majnc golom Rouvena Heningsa u 82. minutu, a gosti su od finiša prvog poluvremena bili sa desetoricom igrača jer je Edmilson Fernandes zaradio dve javne opomene za 15 minuta. Union je slavio protiv Frajburga 2:0. Berlinski tim je poveo u prvom minutu preko Marijusa Bitlera, a konačan rezultat postavio je Markus Ingvartsen u 84.