Dave Thompson/Getty Images

29.10.2019 | 22.34

Kup: Bajern, Šalke i Bajer prošli dalje

U utorak je odigrano prvih osam mečeva 1/16 finala Kupa Nemačke, a svi favoriti ostvarili su prolaz dalje.

Bajern Minhen

Lars Baron, Getty Images Sport

Minhenski Bajern slavio je na gostovanju Bohumu 2:1.

Domaći tim poveo je autogolom mladog Kanađanina Alfonsa Dejvisa, ali su Bavarci preokrenuli, i to u poslednjih deset minuta.

Prvo je Serž Gnabri izjednačio u 83. minutu, da bi minut pre kraja Tomas Miler doneo pobedu Bajernu.

Leverkuzen je pred svojim navijačima savladao Paderborn 1:0, gol odluke postigao je Lukas Alario u 25. minutu.

Šalke je u gostima savladao Arminiju Bilefeld 3:2.

Ostali rezultati: Sarbriken - Keln 3:1, HSV - Štutgart 1:2, Duizburg - Hofenhajm 0:2, Frajburg - Union Berlin 1:3, Darmštat - Karlsrue 0:1.