Getty Images/Stuart Franklin

08.11.2019 | 22.36 > 22:38

Penal u 90+7. i preokret: Hofenhajm srušio Jarčeve

1899 Hoffenheim

Fudbaleri Hofenhajma pobedili su Keln na strani posle preokreta, u 11. kolu Bundeslige, golom Jirgena Lokadije u 90+7. minutu iz penala.

Hofenhajm

Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Hofenhajm

Najpre je Šindler u 90+3. propustio sjajnu šansu da donese trijumf Jarčevima, pa je nekoliko trenutaka kasnije usledila kazna.

Posle prekršaja u šesnaestercu, sudija Kampka je pokazao na jedanaesterac i tu odluku potvrdio pregledavanjem VAR, a siguran izvođač bio je Lokadija za peti uzastopni trijumf Hofenhajma.

Keln je došao u vođstvo u 34. minutu, kad je Šaub dodao do Kordobe, a ovaj sa dvadesetak metara poslao loptu u malu mrežu.

U 48. su gosti uspeli da izjednače. Adamjan je iskoristio centaršut Rudija i time najavio preokret koji je usledio u samom finišu.

Hofenhajm je drugi na tabeli sa 20 bodova, dok je Keln 17. sa sedam.