09.11.2019 | 17.24

Lajpcig bolji od Herte, Fortuna slavi Heningsa

Fudbaleri Lajpciga savladali su sa 4:2 Hertu u meču 11. kola Bundeslige.

Matthias Kern/Bongarts/Getty Images

Mitelštad je u 32. minutu uputio odličan šut sa ruba kaznenog udarca, te je doveo Hertu u prednost.

Međutim, nisu se domaći dugo radovali. Samo šest minuta kasnije Rekik je igrao rukom u kaznenom prostoru. Posle konsultacije sa VAR, sudija je pokazao na belu tačku. Precizan iz penala bio je Verner.

Do kraja poluvremena gosti su potpuno preokrenuli. U prvom minutu sudijske nadoknade precizan je bio Zabicer.

U samoj završnici pobedu Lajpciga potvrdili su Kampl i Verner. U drugom minutu nadoknade Zelke je postavio konačan rezultat za 4:2.

Šalke je zabeležio novi remi, pošto je na svom terenu podelio bodove sa Fortunom iz Dizeldorfa. Krajnji rezultat bio je 3:3.

Kaliđuri je doveo Šalke u vođstvo u 33. minutu. Fortuna je izjednačila pola sata kasnije i to pošto je Henings realizovao penal. Prethodno je Mekeni igrao rukom u šesnaestercu.

Prednost domaćima vratio je Kabak, pošto je u 67. minutu bio najviši u skoku, pa je glavom poslao loptu u gol. Nadu gostima vratio je ponovo Henings u 74. minutu, pošto je zakucao loptu pod prečku.

Međutim, nije odustajao Šalke, koji je golom Serdara u 79. minutu ponovo došao do prednosti. Ipak, fantastični Henings se izborio da Fortuna dobije bod, pošto je pogodio u 85. minutu.

Augsburg je posle šest mečeva u domaćem prvenstvu konačno došao do pobede, i to pošto je savladao Paderborn zahvaljujući golu Maksa. Zanimljivo, već u sedmom minutu Paderborn nije iskoristio penal.

Union Berlin je sa 3:2 pobedio Majnc. Ingvertsen je goste doveo u vođstvo, da bi Anderson potom sa dva gola doneo veliku prednost ekipi iz Berlina. Onisivo je smanjio zaostatak Majnca, da bi Brosinski postavio konačni rezultat.