09.11.2019 | 20.29 > 20:31

Šok terapija uspela – Bajernova lekcija Borusiji

Fudbaleri Bajerna ubedljivo su savladali Borusiju iz Dortmunda rezultatom 4:0 u derbiju 11. kola Bundeslige.

Robert Lewandowski

Sebastian Widmann/Getty Images

Bavarci su pre šest dana ostali bez trenera, pošto je uprava kluba uručila otkaz Niku Kovaču, a njegovo mesto je preuzeo Hans Diter Flik, dok traje potraga za trajnom zamenom. Od tada, minhenski klub je slvio protiv Olimpijakosa 2:0 u Ligi šampiona, a u subotu je sjajnim izdanjem počastio prepunu „Alijanc arenu“.

Bajern je do vođstva došao u 17. minutu, pošto je Benžamin Pavar odlično pronašao Roberta Levandovskog, a on loptu glavom sproveo loptu u mrežu. Na drugi pogodak se čekalo do drugog minuta drugog poluvremena, a strelac je bio Serž Gnabri posle asistencije Tomasa Milera.

Upravo Miler je proigrao Levandovskog kod njegovog drugog pogotka u 76. minutu, a konačan rezultat je postavljen četiri minuta kasnije autogolom Matsa Humelsa.

Hrvatski fudbaler Ivan Perišić ušao je u igru u 76. minutu umesto Kingslija Komana.

Posle takvog raspleta, Bajern drži treće mesto na tabeli sa 21 bodom, koliko ima i drugoplasirani Lajpcig, dok Borusija iz Menhengladbaha na čelu ima 22 boda i utakmicu manje. Dortmund je pao na peto mesto i ima 19 bodova.