Nova pobeda Gladbaha, Bajer siguran, poraz Ajntrahta

Borusija Menhengladbah je ostvarila novu pobedu, osmu na 11 kola u Bundesligi.

Borusija Menhengladbah

Christof Koepsel, Getty Images Sport

Menhengladbah nakon trijumfa nad Verderom od 3:1 je tako zadržao četiri boda prednosti u odnosu na prvog pratioca, Lajpcig.

Borusija je do prednosti od 2:0 stigla golovima koji su postignuti u razmaku od svega dva minuta - 20. i 22.

Strelci su bili Remi Bensebaini i Patrik Herman. Herman je u 60. minutu postigao i treći gol za overu pobede.

Klasen je inače pre toga promašio penal za gostujuću ekipu, ali je Verder na kraju stigao do utešnog gola, preko Bitenkura u poslednjem minutu.

Za goste je od prvog minuta igrao srpski defanzivac Miloš Veljković.

Fudbaleri Bajera slavili su u meču 11. kola na gostovanju Volfsburgu.

Bajer je do pete pobede u sezoni došao na gostovanju Volfsburgu gde je slavio 2:0.

Karim Belarabi je u 25. minutu bio precizan za vođstvo Bajera 1:0.

Gosti su više napadali, imali su nekoliko veoma dobrih prilika, a na drugi gol čekalo se do šestog minuta nadoknade kada je Paulinjo golom krunisao sjajnu solo akciju.

Fudbaleri Frajburga savladali su Ajntraht na svom terenu 1:0, golom Petesena u 77. minutu, a meč su obeležila i tri crvena kartona.

Fernandeš u 45. i Ejbraham u 90+6. dobili su ih za goste iz Frankfurta, dok je kod domaćih isključen Grifo u 90+10. iako je u tom trenutku bio na klupi.

Za Ajntraht je ceo meč odigrao Filip Kostić, a Mijat Gaćinović u igru je ušao u 67. minutu.

Frajburg je trijumfom doašo na četvrto mesto sa 21 bodom. Ajntraht je deveti sa 17.