Borussia Dortmund

Fudbaleri Paderborna bili su nadomak pobede u Dortmundu, ali i remi protiv Borusije je svakako iznenađenje.

Paderborn

Jörg Schüler, Bongarts

Paderborn je u Dortmund dopoutovao kao poslednjeplasirana ekipa na tabeli Bundeslige, a kući je mogao da se vrati i sa celim plenom. Ovako će morati, nakon gola primljenog u nadoknadi, da bude zadovoljan bodom. Meč je završen rezultatom 3:3.

Streli Mamba zatresao je Mrežu domaćih već u petom minutu, a ponovio je to i u 37. za 2:0.

Da šok u prvom poluvremenu za domaće bude još veći pobrinuo se Gerit Holtman u 43. minutu golom za 3:0.

Tek što su se ekipe vratile na teren, Džadon Sančo je postigao gol i smanjio zaostatak svog tima na dva gola.

Napadi Dortmunda ostajali su jalovi sve do 84. minuta i pogotka Aksela Vitsela, a domaći su do kraja uspeli da dođu do boda u nadoknadi vremena.

Igrao se treći minut nadoknade kada je Marko Rojs iz veoma teške situacije loptu glavom poslao u gol za konačnih 3:3.