30.11.2019 | 20.35 > 20:37

Bejli utišao "Alijanc arenu"

Fudbaleri Bajera napravili su veliko iznenađenje pobedom nad Bajernom u Minhenu rezultatom 2:1 u poslednjoj subotnjoj utakmici 13. kola Bundeslige.

Leon Bailey

Sebastian Widmann/Getty Images

Junak trijumfa tima iz Leverkuzena pred prepunom „Alijanc arenom“ u Minhenu bio je Leon Bejli, koji je bio dvostruki strelac, a oba puta mu je asistirao Kevin Foland. Jedini gol za šampiona Nemačke postigao je Tomas Miler, samo minut pre pobedonosnog pogotka jamajkanskog fudbalera.

Gosti su do pobede došli sa desetoricom igrača, pošto je Jonatan Tah zaradio direktan crveni karton u 81. minutu.

Prvu priliku na utakmici imao je Serž Gnabri, koji je pogodio stativu, a takođe u 10. minutu Bajer je stigao vođstva, kada je Bejli sa ivice kaznenog prostora savladao Manuela Nojera. Gosti su nastavili sa napadima, Musa Dijabi je propustio odličnu šansu, da bi u 34. minutu stigao odgovor Bavaraca preko Milera, kojeg je proigrao Leon Gorecka.

Međutim, samo minut kasnije Bejli je vratio prednost Bajeru, koji ju je sačuvao do kraja utakmice, uprkos šansama koje su na drugoj strani redom imali Gorecka i Robert Levandovski. Domaćin je dobio novu nadu posle isključenja Taha zbog izuzetno oštrog starta, ali su mreže mirovale do kraja utakmice.

Hrvatski fudbaler Ivan Perišić igrao je do 69. minuta za Bajern.

Posle trećeg poraza ove sezone Bajer drži četvrto mesto na tabeli sa 24 boda i ima tri manje od vodećeg Lajpciga, dok je Bajder na sedmoj poziciji sa 22 boda.