Werder Bremen

U nedelju je na dva duela 13. kola Bundeslige viđeno čak 11 golova.

Borusija Menhengladbah

Christof Koepsel, Getty Images Sport

Borusija Menhengladbah je zadržala lidersku poziciju, savladavši na svom terenu Frajburg sa 4:2.

Markus Tiram je doneo prednost domaćima u trećem minutu meča, izjednačio je Šmit samo tri minuta kasnije.

U drugom poluvremenu, Borusija za pet minuta postiže dva gola preko Hermana i Emboloa, smanjio je Lukas Holer, da bi Embolo drugim golom potvrdio pobedu, devetu u sezoni za aktuelnog lidera.

Miloš Veljković je odigrao ceo meč i dobio žuti karton u pobedi Verdera nad Volfsburgom u gostima od 3:2.

Milot Rašica je postigao odlučujuće golove za tim iz Verdera koji je osvojio bitne bodova za beg od opasne zone.