Alex Livesey/Getty Images

02.12.2019 | 22.31

Kostić i Gaćinović poraženi u Majncu uz preokret

Ajntraht je poražen na gostovanju Majncu u poslednjem meču 13. kola nemačke Bundeslige.

Filip Kostić

Shaun Botterill/Getty Images

Ajntraht je poveo u 34. minutu posle kornera. Nije to bio klasičan centaršut u kazneni prostor već uigrana akcija posle koje je Hindereger bio strelac, a Ture asistent za vođstvo gostiju. U 44. minutu je međutim sve pošlo napoako za Ajntraht jer je Domink Kor oborio igrača Majca koji sam izašao ispred golmana protivnika.

Imao je Majnc posle toga nekoliko prilika, a domaći su do gola konačno došli u 50. minutu kada je Karim Onisivo pogodio za 1:1. On je zakačio šut iz daljine i lopta je prevarila golmana Ajtrahta. Do drugog gola je Majnc imao jedan poništen gol, a konačnih 2:1 postavio je Salai u 69. minutu utakmice posle centaršuta upravo Onisiva.

Poslednjih 16 minuta utakmice igrao je i Mijat Gaćinović ali on nije uspeo da utiče na rezutlat. Ajtraht je iamo jednu solidnu priliku za izjednačenje kada je Đibril Sou šutirao glavom ali ne u okvir gola.

Pogledajte ostale rezultate Bundeslige i tabelu.