07.12.2019 | 17.30 > 17:32

BL: Bensebaini iz penala u nadoknadi srušio Bajern!

Fudbaleri Borusije iz Menhenghadbaha savladali su Bajern rezultatom 2:1 u derbiju 14. kola Bundeslige golom Ramija Bensebainija iz penala u nadoknadi vremena.

Ramy Bensebaini

Lars Baron/Getty Images

Upravo alžirski fudbaler bio je junak preokreta domaćeg tima pred oko 54.000 navijača na „Borusija parku“, pošto je postigao oba gola.

Šampion Nemačke je poveo u 49. minutu preko Ivana Perišića na asistenciju Tomasa Milera, a odgovor Borusije usledio je desetak minuta kasnije. Bensabaini je tada izjednačio na 1:1, a sva tri boda Menhengladbahu doneo je u drugom minutu nadoknade posle faula Havija Martinesa, koji je tada isključen zbog druge javne opomene za deset minuta, pošto je u igru ušao u 68.

Borusija posle desete pobede ima 31 bod na čelu tabele, jedan više od Lajpciga, koji je sa 3:1 savladao Hofenhajm, dok je Bajern ostao na 24 boda i pao je na šesto mesto.

‚Bikovi‘ nisu imali težak posao na svom terenu, a dvostruki strelac u tom trijumfu bio je Timo Verner, koji je postigao golove u 11. i 52. minutu. Drugi pogodak mu je bio iz penala, da bi na 3:0 u 83. minutu povisio Marsel Zabicer, a poraz Hofenhajma ublažio je Ermin Bičakčić.

Marco Reus

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Najubedljiviju pobedu dana ostvarila je Borusija iz Dortmunda, koja je sa 5:0 savladala Fortunu na svom terenu. Po dva pogotka u tom trijumfu postigli su Marko Rojs i Džejdon Sančo, a jedini preostali gol bio je delo Torgana Azara.

Preostale dve utakmice takođe su rešene pobedama domaćeg tima. Frajburg je sa 1:0 savladao Volfsburg golom Džonatana Šmida u 85. minutu, dok je Augsburg sa 2:1 bio bolji od Majnca posle preokreta. Gosti su poveli u 15. minutu preko Levina Eztunalija, a pobedu Augsburgu doneli su Marko Rihter i Florijan Niderlehner iz penala.