14.12.2019 | 17.30 > 17:31

Bajern šesticom ispratio Verder, het-trik Kutinja

Fudbaleri Bajerna ubedljivo su savladali Verder rezultatom 6:1 posle preokreta u okviru 15. kola Bundeslige.

Philippe Coutinho

Alexander Hassenstein/Getty Images

Gosti su pred 75.000 gledalaca na „Alijanc areni“ poveli u 24. minutu preko Milota Rašice, a preokret šampiona usledio je od poslednjeg minuta prvog poluvremena. U samom finišu prvog perioda Bavarci su postigli dva gola – prvo je Filipe Kutinjo izjednačio, a potom asistirao Robertu Levandovskom za vođstvo 2:1 u četvrtom minutu igre.

U nastavku, Kutinjo je kompletirao het-trik zahvaljujući golovima u 63. i 78. minutu, a kod trećeg pogotka na utakmici asistirao mu je Ivan Perišić. Levandovski je bio strelac i u 72. minutu, a između njegovog drugog i Kutinjovog trećeg pogotka u strelce se upisao i Tomas Miler.

Srpski fudbaler Miloš Veljković odigrao je svih 90 minuta za Verder, dok je na drugoj strani Perišić u igru ušao u drugom poluvremenu.

Bajern posle osme pobede ima 27 bodova na četvrtom mestu, dok je Verder na 15. poziciji sa 14 bodova.

Pored Bajerna, ubedljiva je bila i Borusija iz Dortmunda, koja je sa 4:0 savladala Majnc na gostovanju. Borusija je povela u 32. minutu preko Marka Rojsa, a zatim su strelci od 66. do 84. minuta redom bili Džejdon Sančo, Torgahn Azar i Niko Šulc.

Borusija sada na trećem mestu ima 29 bodova, dva manje od imenjakinje iz Menhengladbaha, koja ima utakmicu manje, dok je Majnc 13. sa 15 bodova.

Keln je na svom terenu savladao Bajer 2:0 golovima u razmaku od deset minuta – Džon Kordoba je bio strelac u 73. minutu, a Sebastijan Bornauv u 84. Kao domaćin je slavila i Herta, koja je golom Vladimira Daride u 53. minutu savladala Frajburg 1:0, a srpski fudbaler Marko Grujić odigrao je svih 90 minuta za berlinski klub.

U jedinom preostalom meču, Paderborn i Union Berlin su igrali 1:1. Markus Ingvartsen je doveo goste u vođstvo u sedmom minutu, a bod Paderbornu doneo je Kaj Preger u 33. Neven Subotić je ostao na klupi gostiju u tom duelu.