Getty Images/Stuart Franklin

14.12.2019 | 20.19 > 20:20

Bikovi su nemilosrdni: Šesta u nizu za vrh tabele

RB Leipzig

Fudbaleri Lajpciga pobedili su Fortunu na strani u 15. kolu Bundeslige sa 3:0 i upisali šesti uzastopni trijumf koji ih šalje na lidersko mesto.

Matthias Kern/Bongarts/Getty Images

Bikovi imaju 33 boda, dva više od drugoplasiranog Mehengladbaha, koji svoj meč protiv Volfsburga igra u nedelju.

Fortuna je, sa druge strane, na 16. poziciji uz 12 osvojenih poena.

Tim Julijana Nagelsmana dominirao je sve vreme, na kraju završio uz 70 odsto poseda i 21 šutem, pa se može reći da je zasluženo slavio.

Odlično je gostujući sastav otvorio duel u Diseldorfu i već u drugom minutu poveo preko Patrika Šika, posle centaršuta Lajmera.

Na novi pogodak čekalo se do 58. minuta, kad je Timo Verner pogodio iz penala, da bi u 75. konačan rezultat postavio Mikuele na dodavanje Sabicera.

Lajpcig u sledećoj rundi, 17. decembra, gostuje Dortmundu u derbiju kola, a Fortuna istog dana Augzburgu.