Getty Images/Christof Koepsel

17.12.2019 | 22.24 > 22:28

Dortmund u derbiju poklonio tri gola Lajpcigu!

Fudbaleri Borusije Dortmund i Lajpciga odigrali su nerešeno 3:3 u derbiju 16. kola nemačke Bundeslige.

Lajpcig

Jörg Schüler/Bongarts/Getty Images

Lajpcig

Milioneri su na poluvreme otišli sa dva gola prednosti, a strelci su bii Julian Vajgl u 23. i njegov imenjak Brandt u 34. minutu.

Vodeći tim prvenstva Nemačke je izjednačio za svega šest minuta u nastavku pogocima Tima Vernera u 47. i 53. minutu posle katastrofalnih grešaka domaćih igrača. Prvo je golman Roman Burki nestvatljivo pogrešio, a onda i Brandt.

Verner je postigao sedam golova u poslednjih pet mečeva u Bundesligi i sa 18 pogodaka na vrhu je liste strelaca zajedno sa Robertom Levandovskim iz Bajerna.

Odlični Džadon Sančo je u 55. minutu ponovo doneo prednost svom timu devetim pogotkom u sezoni, a konačan rezultat, posle još jedne loše reakcije kompletne defanzivne linije Milionera, postavio je Čeg Patrik Šik u 78. minutu.

Lajpcig je prvi sa 34 boda, tri manje ima Borusija Menhengladba, četiri Dortmund.

Majnc je u Bremenu deklasirao Verder - 5:0, a tri gola u prvom poluvremenu postigao je Brazilac Kvajson. Strelci za goste bili su još Pavlenka (autogol) u 15. i Mateta u 81. minutu.

Augsburg je odličnu formu potvrdio i protiv Fortune Diseldorfa trijumfom 3:0. U trećoj uzastopnoj pobedi strelci za domači tim bili su Maks u 32. i 72. i Jedvaj u 61. minutu.

Hofenhajm je u Berlinu prekinuo niz od četiri meča bez pobede (remi i tri poraza). Gosti su savladali Union Berlin rezultatom 2:0. Bebou je u 56. minutu doneo prednost svom timu, a u nadoknadi je mrežu domaćih pogodio i Baumgartner.