18.01.2020 | 17.30 > 17:31

BL: Borusiji goleada, het-trik Holanda na debiju!

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Augsburg rezultatom 5:3 posle velikog preokreta u okviru 18. kola Bundeslige, a junak trijumfa gostiju bio je Erling Holand.

Erling Haaland

Sebastian Widmann/Getty Images

Mladi Norvežanin je tokom zimske pauze stigao u redove Borusije, a samo 20 minuta na terenu, pošto je ušao u igru, bilo mu je potrebno da postigne het-trik.

Augsburg je poveo u 34. minutu preko Florijana Niderlehnera, da bi prednost udvostručio Marko Rihter u prvom minutu drugog poluvremena. Samo tri minuta kasnije Julijan Brant je smanjio na 2:1, da bi Niderlehner drugim golom povisio na 3:1, pre nego što je usledio veliki preokret Borusije.

Holand je u igru ušao u 56. minutu, a tri minuta kasnije postigao je prvi gol u dresu tima iz Dortmunda. Prošlo je samo dva minuta i Borusija je stigla do izjednačenja preko Džejdona Sanča, a zatkim je Holand još dva puta bio strelac – u 70. i 79. minutu.

Hrvatski fudbaler Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta za Augsburg.

Borusija posle devete pobede ima 33 boda na četvrtom mestu tabele, dok je Ausgburg ostao na 23 boda.

Jonas Hector

Jörg Schüler/Getty Images

Gosti su slavili na tri od preostale četiri utakmice u subotnjem popodnevnom terminu, a jedino je kao domaćin do pobede došao Keln, koji je sa 3:1 bio bolji od Volfsburga. Dvostruki strelac u tom trijumfu bio Džon Kordoba, jedini preostali gol za Keln bio je Jonas Hektor, dok je poraz tima iz grada Folksvagena ublažio Renato Štefen.

Ajntraht je sa 2:1 pobedio Hofenhajm posle niza preokreta, a kod oba gola gostiju asistenti su bili srpski fudbaleri. Mijat Gaćinović je proigrao Basa Dosta u 18. minutu, potom je Konstantinos Stafilidis izjednačio, a konačan rezultat postavio je Timoti Čendler, posle asistencije Filipa Kostića. Kostić je odigrao celu utakmicu, dok je Gaćinović bio u igri do 85. minuta.

Istim rezultatom Frajburg je pobedio Majnc golovima Kvona Čang-Huna i Nilsa Petersena, dok je pogodak za domaći tim postigao Žan-Filip Mateta. U jedinoj preostaloj utakmici Verder je savladao Fortunu u Diseldorfu 1:0 autogolom Florijana Kastenmajera. Pobednički tim je utakmicu završio sa desetoricom igrača, pošto je Nikolas Moisander dobio drugu javnu opomenu u nadoknadi vremena.

Srpski fudbaler Miloš Veljković ušao je u igru u 71. minutu.