Preokret Lajpciga za +5 na vrhu tabele

Bundesliga 18. jan 202020:19 > 20:22
Thomas F. Starke/Getty Images

Lider Bundeslige preokretom je došao do pobede u meču 18. kola - Lajpcig - Union Berlin 3:1.

Nakon zimske pauze Lajpcig je natsvio sa pobedama. Ovoga puta lider šampionata je na svom terenu slavio protiv Union Berlina 3:1.

Morao je Lajpcig da napravi preokret kako bi upisao nova tri boda jer je gostujući tim poveo nakon samo deset minuta igre. Sjajno se Sebastijan Anderson izborio sa odbranom domaćih i poslao loptu do Marijusa Bultera koji pogađa za 1:0.

Tim iz Berlina čuvao je prednost sve do 51. minuta. Odbila se lopta od nekoga od igrača Uniona tačno u noge Timu Verneru koji odličnim šutem sa ivice šesnaesterca, po sredini, šalje loptu u gol za 1:1.

Samo šest minuta kasnije Lajpcig je bio u vođstvu. Izveo je domaći tim korner, a nakon gužve na skoku, lopta je došla do Marsela Sabicera koji je uspeo da je zahvati ispred samog gola i visoko podignutom nogom je pošalje u gol.

Konačan rezultat postavljen je u 83. minutu. Još jednom je strelac bio Verner. Lopta je došla do Vernera nakon nekoliko kratkih pasova u kaznenom prostoru gostiju, a on je šalje u mrežu sa oko deset metara sa desne strane.

Verner je prvi igrač u Bundesligi koji je ove sezone postigao 20 golova.

U ekipi Uniona, Neven Subotić odigrao je ceo meč.

Lajpcig sada na prvom mestu na tabeli ima pet bodova prednosti u odnosu na Borusiju Menhengladbah i po sedam u odnosu na Bajern (koji ima meč manje), Borusiju Dortmund i Šalke.