Catherine Ivill/Getty Images

19.01.2020 | 17.35

Bajern silan u Berlinu za 0:4, ubedljiv i Bajer

Bajern je u pretposlednjem duelu 18. kola Bundeslige ubedljivo savladao Hertu u Berlinu sa 4:0. Ubedljiv je bio i Bajer Leverkuzen koji je slavio na gostovanju Paderbornu 4:1.

Thomas Muller

Alexander Hassenstein, Getty Images

Nakon prvog poluvremena u kome nije bilo golova, Bavarci su "dodali gas" i dotukli protivnika.

Hertu je načeo Tomas Miler u 60. minutu, posle dodavanja glavom Ivana Perišića.

Miler je uspeo da postigne bundesligaški gol i u 12. kalendarskoj godini zaredom, počevši od 2009, po čemu je jednistven igrač u Nemačkoj.

U 73. minutu Robert Levandovski je postigao gol iz penala, a samo tri minuta kasnije Tijago Alkantara je na najbolji način završio kontru Bajerna za 3:0.

Konačnih 0:4 postavio je šest minuta pre kraja Ivan Perišić, kome se tom prilikom Tomas Miler revanširao za asistenciju.

U timu domaćih od prvog minuta bio je Marko Grujić. Bajern na drugom mestu ima četiri boda manje od vodećeg Lajpciga, Herta je na 14. poziciji.

U poslednjem meču 18. kola Bajer Leverkuzen slavio je na gostovanju paderbornu 4:1.

Do 14. minuta već je bilo 2:0 za goste. Oba gola postigao je, u razmaku manjem od tri minuta, Kevin Voland. Do trećeg gola gosti su došli u 36. minutu preko Julijana Baumgartlingera.

Paderborn se malo razdrmao na početku drugog poluvremena pa je smanjio na 3:1 preko Srebnija u 51. minutu. Tačku na i u ovom meču stavio je Haverc pogotkom u 75. minutu.