Borussia Dortmund

U petak je 19. kolo Bundeslige otvoreno pobedom Borusije Dortmund protiv Kelna.

Erling Haaland

Sebastian Widmann/Getty Images

Borusija Dortmund slavila je na svom terenu protiv Kelna ubedljivim rezultatom 5:1.

Nije prošao ni minut kada su Milioneri došli do prednosti golom Rafaela Gerera. Da domaćin sa dva gola prednosti ode na odmor pobrinuo se Marko Rojs u 29. minutu.

Džadon Sančo postigao je treći gol za domaće, a serija golova Dortmunda presečena je pogotkom Uta u 65. minutu.

Pre nego što je lopta krenula sa centra u igru je ušao Erling Holand koji u nastavku meča postiže dva gola - u 77. i u 87. minutu. Za ukupno 60 minuta na terenu u dva meča mladi Norvežanin u dresu novog kluba postigao je pet golova.