25.01.2020 | 17.27 > 17:29

'Bikovi' pali u Frankfurtu, golovi Kostića i Subotića

Fudbaleri Ajntrahta napravili su veliko iznenađenje pobedom nad Lajpcigom rezultatom 2:0 u okviru 19. kola Bundeslige.

Filip Kostić

Alex Grimm/Getty Images

Domaći tim je poveo golom Almamija Turea u trećem minutu drugog poluvremena, a konačan rezultat postavio je srpski fudbaler Filip Kostić u četvrtom minutu nadoknade. Kostiću je asistirao Gonsalo Pasijensija, a on je istrčao sam ispred golmana ‚Bikova‘ Petera Gulašija i bez problema ga matirao.

Kostić je proveo celu utakmicu na terenu, dok je Mijat Gaćinović izašao iz igre dva minuta pre drugog gola Ajntrahta. Dejan Joveljić je ostao na klupi.

Uprkos porazu, Lajpcig ostaje na čelu tabele i posle 19. kola, pošto ima 40 bodova, dva više od Borusije Menhengladbah, a četiri od Borusije Dortmund, ali i Bajerna, od kojeg ima utakmicu više. Ajntraht je napredovao do devete pozicije i sada ima 24 boda.

Borusija iz Menhengladbaha je posle preokreta savladao Majnc 3:1. Gosti su poveli u 11. minutu preko Robina Kuasona, da bi potom Alasan Plea postigao dva gola, u 24. i 76. minutu, a trijumf Borusije potvrdio Florijan Nojhaus dva minuta pre kraja regularnog dela utakmice.

Neven Subotić

Boris Streubel/Getty Images

Trijumf na svom terenu ostvario je i Union, koji je u Berlinu sa 2:0 bio bolji od Augsburga. Goste je načeo srpski fudbaler Neven Subotić u 47. minutu, a potom je strelac za Berlince bio i Markus Indvartsen, koji je tako postavio konačan rezultat.

Subotić je odigrao celu utakmicu za pobednički tim, a pored gola je zaradio i javnu opomenu.

I drugi berlinski klub je ostvario trijumf – Herta je pobedila na gostovanju Volfsburgu 2:1 posle preokreta u poslednjih petnaestak minuta. Tim iz grada Folksvagena je poveo u 68. minutu golom Admira Mehmedija, šest minuta kasnije izjednačenje je Herti doneo Džordan Torunariga, a trijumf pogotkom u 90. minutu Dodi Lukebakio.

Srpski fudbaler Marko Grujić proveo je svih 90 minuta za goste iz Berlina.

U jedinoj preostaloj utakmici, Paderborn je savladao Frajburg 2:0 golovima Kristofera Antvi-Ađeja i Abdelhamida Sabirija iz penala. Gosti su do trijumfa došli uprkos tome što su od 59. minuta imali igrača manje, pošto je Džamilu Kolins zaradio dve javne opomene za pola sata.