Getty Images/ Adam Pretty

25.01.2020 | 20.27 > 20:28

Petardom protiv Šalkea Bajern prišao Lajpcigu na bod

U poslednjem nedeljnom meču 19. kola Bundeslige Bajern je slavio protiv Šalkea 5:0.

Robert Lewandowski

Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Ubedljiv je bio Bajern na svom terenu u duelu protiv Šalkea i do 12. pobede u sezoni došao je rezultatom 5:0. Tim iz Minhena sada ima bod manje od Lajpciga, a Robert Levandovski je ponovo vodeći strelac Bundeslige.

Goleadu je otvorio upravo poljski reprezentativac pogotkom u šestom minutu, 21. u sezoni.

Bajern je na odmor otišao sa dva gola prednosti zahvaljujući saradnji Leona Gorecke i Tomasa Milera iz drugog minuta nadoknade. Miler je bio egzekutor.

Gorecka se i sam upisao u strelce u 50. minutu, a gde je on stao osam minuta nastavio je Tijago Alkantara na dodavanje Levandovskog.

Konačan rezultat postavio je Serž Gnabri u 89. minutu. Ovoga puta asistent je bio Felipe Kutinjo.