Herta i Šalke bez golova, Pjontek debitovao

Remijem Herte i Šalkea bez golova otvoreno je u petak 20. kolo Bundeslige.

Hertha Berlin

Getty Images/Christian Kaspar-Bartke

Herta i Šalke podelili su u Berlinu bodove nakon remija bez golova.

U prvih sat vremena utakmice Šalke je imao dve odlične prilike. Prvu nije iskoristio Veston Mekkeni čiji je odličan šut još bolje zaustavio golman domaćih. I u 59. minutu je siguran bio čuvar mreže Herte nakon šuta Benita Ramana.

Za domaće se situacija na terenu promenila kada je u 63. minutu ušao Kšištof Pjontek koji je samo dan ranije stigao iz Milana.

Poljak je samo deset minuta bio na terenu kada je pokušao glavom da pošalje loptu u mrežu, ali je ona prošla tik pored leve stative.

Herta je do imala odličnu priliku i u trećem minutu nadoknade, ali je neprecizan bio Maksimilijan Mitelštat.

Za Hertu je Marko Grujić odigrao ceo meč dok Vedad Ibišević nije ulazio u igru. Na drugoj strani je 90 minuta na terenu proveo Matija Nastasić.