Getty Images/Christof Koepsel

14.02.2020 | 22.19 > 22:24

Dortmund ubedljiv protiv Ajntrahta

U prvom meču 22. kola Bundeslige Borusija Dortmund ubedljivo je savladala Ajntraht i pobedu upisala rezultatom 4:0.

Borussia Dortmund

Getty Images/Christian Kaspar-Bartke

Borusija Dortmund ubedljivo je slavila prtiv Ajntrahta u petak na svom terenu. Uz konačnih 4:0 Milioneri su prišli na bod zaostatka Bajernu koji ima meč manje. Ajntraht na devetom mestu ima 28 bodova.

Prvi gol na meču postigao je nakon pola sata igre Lukaš Pišček koji je poslednji gol na domaćem terenu postigao pre dve godine.

Dva gola prednosti Borusija je imala od 50. minuta i pogotka Džadona Sanča, a samo četiri minuta kasnije novi gol u Bundesligi postigao je Erling Haland.

Konačan rezultat postavio je Rafael Gereiro u 74. minutu.

Mijat Gaćinović zamenjen je samo minut po početku drugog poluvremena dok je Filip Kostić odigrao ceo meč za poraženi tim.