15.02.2020 | 17.34 > 17:36

BL: Lajpcig rutinski sa Verderom, Veghorst može sâm

Fudbaleri Lajpciga savladali su Verder rezultatom 3:0 u okviru 22. kola Bundeslige i tako barem do nedelje izbili na čelo tabele.

Patrik Schick

Martin Rose/Getty Images

Bikovi‘ su pred preko 40.000 svojih navijača rutinski trijumf obezbedili već do početka drugog poluvremena, kada su već vodili 3:0.

Lajpcig je do vođstva došao u 17. minutu golom Lukasa Klostermana, posle asistencije Patrika Šika, koji se upisao u strelce dvadesetak minuta kasnije. Njemu je asistirao Dani Olmo, da bi konačan rezultat u prvom minutu drugog dela igre postavio Nordi Mukijele.

Srpski fudbaler Miloš Veljković odigrao je svih 90 minuta za goste iz Bremena.

Lajpcig na prvom mestu sada ima 45 bodova, dva više od Bajerna, koji tek u nedelju gostuje Kelnu. Verder je ostao pretposlednji sa 17 bodova.

Pored trijumfa Lajpciga, u centru pažnje se našao i trijumf Volfsburga nad Hofenhajmom 3:2. Sva pogotka za goste iz grada Folksvagena postigao je Vout Veghorst, od toga dva iz penala, a između njegovih golova strelci su bili Kristof Baumgartner i Andrej Kramarić, koji je asistirao kod prvog gola svog tima.

Wout Weghorst

Alex Grimm/Getty Images

Identičnim rezultatom Bajer je savladao Union u Berlinu golom Karima Belarabija u četvrtom minutu nadoknade vremena. Kristijan Gentner je doveo domaći tim u vođstvo u sedmom minutu, potom su u 22. i 83. minutu na drugoj strani strelci bili Kaj Haverc i Musa Dijabi, da bi Marijus Bitner samo tri minuta kasnije poravnao rezultat, ali se i Belarabi nešto pitao.

Neven Subotić je odigrao 86 minuta za Union.

Zahvaljujući tom trijumfu, Bajer sada ima 40 bodova na četvrtom mestu tabele, jedan više, uz utakmicu više od Borusije iz Menhengladbaha. Union je na 12. poziciji.

Trijumf u gostima ostvarila je i Herta, koja je sa 2:1 pobedila Paderborn golom Dedrika Bojate i autogolom Džamilua Kolinsa. Jedini pogodak na drugoj strani bio je delo Denisa Srbenjija. Marko Grujić je ostao na klupi berlinskog kluba.

Jedina preostala utakmica, između Augsburga i Frajburga, završena je bez pobednika – 1:1.