Getty Images/Christof Koepsel

15.02.2020 | 20.40 > 20:44

Menhengladbah pregazio Dizeldorf, vrh je blizu

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa 22. kola nemačke Bundeslige ekipa Borusije Menhengladbah savladala je sa 4:1 Fortunu iz Dizeldorfa i tako se približila vodećem RB Lajpcigu na samo tri boda uz utakmicu manje.

Borusija Mehengladbah

Jörg Schüler/Bongarts/Getty Images

Crno-bela Borusija je u 22. minutu povela preko Jonasa Hofmana, kojem je asistirao Markus Tiram. Ipak, do kraja poluvremena domaćin je došao do egala – Erik Tomi je pogodio u 29. minutu za 1:1.

Ipak, u nastavku Fortuna nije imala šanse – Lars Štindl je pogađao u 51. i 77. minutu, a konačnih 4:1 postavio je Nojhaus u 82. minutu.

Menhengladbah je četvrti na tabeli sa 42 boda i 21 odigranim mečom, dok je lider na tableli Lajpcig osvojio 45 uz meč više. U sledećoj rundi Prusi dočekuju Hofenhajm. Fortuna je 16. sa 17 bodova, a u narednom kolu igra protiv Frajburga.

U petak su fudbaleri Lajpciga bez većih problema savladali Verder.