Alexander Hassenstein, Bongarts

16.02.2020 | 17.32 > 17:33

Tri gola za 12 minuta: Bavarci "pregazilI" Jarčeve

Bayern Munich

Fudbaleri Bajerna pobedili su Keln na strani u 22. kolu Bundeslige rezultatom 4:1 i zadržali prvu poziciju na tabeli.

Robert Lewandowski

Martin Rose/Getty Images

Bavarci imaju 46 bodova, jedan više od drugoplasiranog Lajpciga, i nešto su boljoj poziciji pred nastavak trke za odbranu titule.

Duel na Rajn Enerdži areni rešen je praktično u prvih 12 minuta, pošto su Bavarci već tad imali vođstvo do 3:0.

Robert Levandovski je "načeo" Jarčeve u trećem minutu, posle asistencije Tomasa Milera i odličnog udarca pod prečku.

Prednost je duplirana samo dva minuta kasnije. Ponovo je Miler bio asistent, ali se u ulozi egzekutora ovoga puta našao Kingsli Koman.

Posle pogotka Serža Gnabrija u 12, Kelnu je pretila katastrofa, međutim, ekipa Hans-Ditera Flika je spustila gas i rutinski odrađivala posao.

Taj rezultat ostao je na snazi do 66, kad je Gnabri postigao svoj drugi pogodak, da bi čast domaćina spasao Marko Ut u 70. minutu.

Klub sa Alijanc arene u sledećem kolu dočekuje Paderborn. Pred Kelnom je gostovanje Herti, a u taj meč ulazi sa 14. pozicije, uz 23 osvojena boda.