Getty Images/Christof Koepsel

16.02.2020 | 19.44 > 19:50

Majnc i Šalke bez golova

U poslednjem nedeljnom meču 22. kola Bundeslige Majnc i Šalke odigrali su bez golova.

Šalke

Maja Hitij, Getty Images News

Šalke

Majnc i Šalke podelili su u nedelju bodove nakon remija bez golova.

U prvom poluvremenu je Šalke bio bolji rival, ali iz nekoliko dobrih prilika nije uspeo da zatrese mrežu.

U finišu meča Majnc je imao najbolju priliku na utakmici. Robin Kvaison je propustio šansu da donese svom timu pobedu nakon što je njegov pokušaj iz blizine blokiran. Veston Mekkeni imao je odličnu šansu da donese pobedu gostima u drugom minutu nadoknade, ali je nakon njegovog pokušaja glavom lopta otišla tik pored stative.

Šalke sada ima tri vezana remija, a četiri meča ne zna za pobedu. Na šestom mestu na tabeli ima 36 bodova.

Majnc ostaje na poslednjem mestu koje garantuje ostanak u eliti sa 22 boda, pet više od Fortune koja je prva "ispod crte".

Matija Nastastić odigrao je ceo meč za Šalke.