Bajer siguran, Volfsburg ubedljiv

Pobedama Bajera i Volfsburga u nedelju je kompletirano 23. kolo Bundeslige.

VfL Wolfsburg

Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Bajer Leverkuzen je na svom terenu bio bolji od Augzburga i to je potvrdio sa dva gola u mreži rivala.

Bolji je rival bio Bajer sve vreme, ali je nekoliko prilika na početku meča imao i Augzburg.

Prvi gol postigao je Musa Diabi u 25. minutu, a konačan rezultat postavljen je u 59. pogotkom Nadima Amirija.

Volfsburg je bio ubedljiv protiv Majnca i na svom terenu slavio je 4:0.

Goledau je otvrio hrvatski internacionalac Josip Brekalo u 21. minutu, a u 45. je na 2:0 povisio Renato Štefen.

Samo četiri minuta igre u drugom poluvremenu Volfsburgu su bila potrebna za novi gol. Strelac je bio Janik Gerhart.

Knačan rezultat postavljen je u 68. minutu novim golom švajčarskog reprezentativca Štefena.

Na tabeli vodi Bajern koji ima 49 bodova, slede Lajpcig sa bodom manje, Borusija Dortmund sa 45, Borusija Menhengladbah i Bajer Leverkuzen sa po 43.