Getty Images/Christof Koepsel

24.02.2020 | 22.56

Ajntraht protiv sebe: Berlincima bodovi iz Frankfurta

Dve greške igrača Ajntrahta, kiks i autogol, doneli su veliku pobedu Union Berlinu Nevena Subotića 2:1 u poslednjem meču 23. kola Bundeslige.

Filip Kostić

Alex Grimm Getty Images

Nemoć Filipa Kostića pred golom Uniona

Očekivala se pobeda domaćeg tima na Komercbank-Areni u Frankfurtu, ali je posle dobrog starta nakon zimske pauze, kao i ubedljivog trijumfa u Ligi Evrope protiv Salcburga, ekipa Ajntrahta neočekivano doživela drugi uzastopni poraz u Bundesligi.

Gosti iz Berlina oberučke su prihvatili poklone i kaznili greške u odbrani crveno-crnih.

Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu. Prvo je u 49. minutu Kristofer Lenc iskoristio neodlučnost u odbrani Antrahta, prvi došao do lopte i dodao je Šveđaninu Sebastijanu Andersonu kome nije bilo teško da savlada Kevina Trapa. Bio je to deveti bundesligaški pogodak prvog strelca Uniona.

Igrao se 68. minut kad je opet kapitulirala odbrana Ajntrahta. Sa pozicije levog krila centrirao je Danac Markus Ingvartson, Trap je samo kratko odbio loptu, na koju su pošli Anderson i defanzivac N'Dika, koga je lopta nespretno pogodila i završila u mreži njegovog tima.

Ajntraht se nije predavao, ali njegovi napadači nikako nisu uspevali da pronađu put do gola gostiju. U tome im je pomogao Fabijan Hibner novim autogolom na meču. Mada je pogodak pao posle prave male majstorije rezervnog igrača Ajntrahta Portugalaca Andre Silve koji je u 79. minutu izuzetno snalažljivo reagovao i iz okreta petom uputio loptu koja je na putu ka golu zakačila Hibnera i završil u mreži. Ipak to nije bilo dovoljno za domaći tim i Ajntraht je pretpeo novi poraz, već 11. u šampionatu Nemačke.

Filip Kostić je odigrao ceo meč, bio jedan od agilnijih igrača u poraženom timu, ali to nije pomoglo Ajntrahtu. Ceo meč odigrao je i Subotić za Union, dok Mijat Gaćinović nije ulazio u igru u domaćem timu.

Ovom pobedom Union je preskočio Ajntraht na tabeli Bundeslige, sad zauzima 10. mesto sa 29 bodova, jednim više od ekipe iz Frankfurta koja je pala na poziciju niže.