Getty Images/Stuart Franklin

29.02.2020 | 17.23 > 17:25

Milioneri u igri za titulu: Sančo srušio Frajburg

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Frajburg na svom terenu u 24. kolu rezultatom 1:0 i time ostali u trci za šampionsku titulu.

Jadon Sancho

Alex Grimm/Getty Images

Ekipa Lusijena Favra ostvarila je šesti trijumf u poslednjih sedam mečeva i zauzima treće mesto sa 48 bodova. Toliko ima i drugoplasirani Lajpcig, uz utakmicu manje, dok je Bajern na četiri više.

Zasluge za slavlje Milionera na Vestfalenu pripadaju Džejdonu Sanču, strelcu jedinog pogotka.

Posle napada po levoj strani u 15. minutu, Torgan Azar je proigrao engleskog napadača, kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Mogao je Dortmund da reši meč i znatno ranije, pošto je i u nastavku bio bolji rival, ali su Julijan Brant i Ašraf Hakimi propuštali velike šanse.

Na drugoj strani, jedina opasnost po domaćina viđena je u 71. minutu, kad je udarac Vinćenca Grifa zauzstavio Roman Birki.

Dortmund u sledećem kolu čeka derbi protiv Mehengladbaha, koji pobedom nad Augzburgom (3:2) zauzima četvrtu poziciju sa dva boda manje.

Koltovi su do slavlja stigli pogocima Bensabainija u 49. i Štindla u 53. i 79. minutu. Strelci za Augzburg bili su Loven u 57. i Finbogason u 83. minutu.

Majnc je na svom terenu slavio protiv Paderborna sa 2:0. Kvajson u 29. i Onisivo u 37. pogađali su mrežu gostiju.