Navijači Bajerna vređali, igrači odbili da igraju

Bundesliga 29. feb 202017:37 > 17:41
Matthias Hangst Getty Images

Fudbaleri Bajerna pobedili su Hofenhajm na gostovanju u 24. kolu ubedljivim rezultatom 6:0, ali su duel obeležile nesvakidašnje scene u poslednjih 15 minuta.

Pred kraj utakmice u Zinshajmu, kad je pitanje pobednika uveliko bilo rešeno, gostujuće pristalice su istakle transparent u kojem su vlasnika Hofenhajma Ditmara Hopa nazvale ku**inim sinom.

Posle višeminutnog prekida i oštrih reakcija gostujuće klupe, utakmica je nastavljena, ali su igrači oba tima odbili da igraju.

Umesto toga, potrošili su ostatak vremena dodavajući loptu jedni drugima na centru terena u znak protesta zbog nedoličnog ponašanja navijača.

Što se dešavanja do prekida tiče, Bavarci su dominirali u potpunosti i već posle 33 minuta imali velikih 4:0.

Gnabri je „načeo“ domaćina u drugom minutu, a potom su strelci bili Kimih u sedmom, Cirkci u 13. i Kutinjo u 33.

Brazilski vezista je u 47. pogodio za 5:0, da bi konačan rezultat postavio Gorecka u 62.

Aktuelni šampion ostaje lider prvenstva sa 52 boda, dok je Hofenhajm osmi sa 34.