16.05.2020 | 20.45 > 20:50

Blickrig Menhengladbaha, Kostić igrao ceo meč

Fudbaleri Borusije Menhengladbah savladali su Ajntraht u Frankfurtu sa 3:1 u poslednjoj subotnjoj utakmici 26. kola Bundeslige.

Pool/Getty Images

Već u prvom minutu gosti su stigli do vođstva – strelac je bio Alasan Plea, koji je iskosa sa desne strane pogodio malu mrežu sutem po zemlji. Samo šest minuta kasnije prednost je duplirana, kada je Bensebaini fantastično primio loptu na levom boku, da bi posle driblinga poslužio Markusa Tirama, koji nije imao težak posao da sa tri metra sprovede loptu u gol.

Upravo je Bensebaini u 72. minutu povisio na 3:0 iz penala, a počasni gol za domaće dao je Andre Silva u 81. minutu posle asistencije Rodea.

Borusija Menhengladbah sada je treća na tabeli sa 52 boda, jednim više od Lajpciga, koji je ranije remizirao sa Frajburgom, dok je Ajntraht 13. sa 28 bodova.

Filip Kostić odigrao je ceo meč za domaćina i dobio je žuti karton, dok je Mijat Gaćinović ušao u igru u 78. minutu.