Getty Images/Christof Koepsel

22.05.2020 | 22.28 > 22:38

Herta na krilima Ibiševića razbila Union

Hertha BSC

U prvom meču 27. kola Bundeslige Herta je u gradskom derbiju savladala Union Berlin 4:0, uz fantastičnu partiju internacionalca iz Bosne i Hercegovine.

Vedad Ibišević

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Prvo poluvreme nije nagoveštavalo ovakav razvoj situacije. Bilo je 0:0 posle 45 minuta, ali u nastavku rapsodija plavo-belih. U prvom redu Vedada Ibiševića koji je bravu gostiju otvorio u 51. minutu. Samo minut kasnije je asistirao Lukebakiju, a u 61. minutu još jedna asistencija, ovog puta Kunji za sigurnih 3:0. U 75. minutu Ibiševića je zamenio Pjontek, a dva minuta kasnije konačnih 4:0 postavlja Bojata. Za Hertu je svih 90 minuta odigrao Marko Grujić koji je dobio žuti karton, dok na drugoj strani nije igrao Neven Subotić.

Herta je 10. sa 34 boda, četiri više od Union Berlina.