Getty Images/Stuart Franklin

23.05.2020 | 17.27 > 17:28

Milioneri prate Bajern, dvojka protiv Vukova

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Volfsburg na gostovanju u 27. kolu Bundeslige sa 2:0 i nastavili poteru za vodećim Bajernom.

Borusija Dortmund

Pool, Getty Images

Milioneri imaju 57 bodova, četiri manje od branioca titule, i do kraja se očekuje velika borba za titulu.

Dva rivala se sastaju već u sledećem kolu 26. maja na Vestfalenu, te bi taj duel bi vrlo lako mogao da ima presudan uticaj na dalji tok prvenstva.

Ekipa Lusijena Favra do petog uzastopnog trijumfa u Volfsburgu stigla je pogocima Rafaela Gereira u 32. i Ašrafa Hakimija u 78. minutu, a domaći su finiš dočekali sa desetoricom zbog isključenja Feliksa Klausa u 82.

Posle ubedljivog slavlja u rurskom derbiju protiv Šalkea prošle nedelje (4:0), Dortmund je nova tri boda upisao pošto je iskoristio jedine dve šanse na Volksvagen areni.

Pogotku Gereira prethodio je dobar napad po desnoj strani i ubačena lopta Torgana Azara, da bi Hakimi zatresao mrežu na dodavanje Džejdona Sanča.

Imao je i Volfsburg, šestoplasirani tim lige, svoje prilike. Pre svega, na startu drugog poluvremena. Najbolju je propustio Refanto Štefen, koji je pogodio prečku.

U derbiju kola, Bajer Leverkuzen je savladao Borusiju u Mehengladbahu sa 3:1.

Najzaslužniji za to bio je Kai Haverc, dvostruki strelac. Supertalentovani igrač bio je strelac u sedmom i iz penala u 58. minutu, da bi treći gol za Aspirindžije dao Sven Bender u 81.

Počasni gol za Koltove dao je Markus Tiram u 52.

Bajer je treći na tabeli sa 53 boda, a Mehengladbah četvrti sa 52.

Verder je trijumfovao u Frajburgu sa 1:0, pogotkom Leonarda Bitenkura u 19. minutu. Gosti su u 88. ostali sa desetoricom zbog isključenja Bargfredea.

Paderborn i Hofenhajm remizirali su 1:1. Roberto Skov je doveo goste do prednosti u četvrtom, da bi Srbenji u devetom postavio konačan rezultat.