Getty Images/Christof Koepsel

26.05.2020 | 22.24 > 22:29

Ajntraht "iščupao" bod, Volfsburg ubedljiv

U utorak su, pored derbija između Dortmunda i Bajerna (0:1) odigrana još tri meča 28. kola Bundeslige.

Filip Kostić

Alex Grimm Getty Images

Fudbaleri Volfsburga ubedljivo su slavili na gostovanju Bajeru i pobedu su upisali rezultatom 4:1.

Volfsburg je sjajno odgovorio nakon poraza u prošlom kolu od Dortmunda i upisao je laganu pobedu u Leverkuzenu.

Počelo je golom hrvatskog defanzivca Marina Pongračića u 43. minutu. Asistent mu je bio Maksimilijan Arnold koji se i sam u strelce upisao u 64. minutu.

Za 3:0 precizan je samo četiri minuta bio Renato Štefen, a celu priču zaokružio je Pongračić uz novu saradnju sa Arnoldom. Igrao se 75. minut.

Bajer je bar donekle sačuvao čast golom Julijana Baumgartlingera u 86. minutu.

Sjajan meč odigrali su Ajntraht i Frajburg u Frankfurtu. Do 82. minuta Frajburg je imao pobedu u džepu i vodio 3:1, ali je Ajntraht sačuvao bod. Meč je završen rezultatom 3:3.

Golom koji je u 28. minutu postigao Vinćenco Grifo Frajburg je došao do vođstva, ali se na odmor otišlo uz rezultat 1:1. Gol za domaće dao je Andre Silva.

Uz dva brza gola, postignuta u manje od dva minuta razmaka, Frajburg je došao do 3:1. Strelci su bili Nils Petersen i Lukas Holer.

Daiči Komada vratio je nadu domaćima u 79. minutu, a bod je za Ajtraht osvojio Timoti Čendler na asistenciju Filipa Kostića u 82. minutu.

Ajntraht je mogao i do pobede, ali je u prvom minutu nadoknade pokušaj Kamade sjajno zaustavio golman gostiju.

Filip Kostić odigrao je ceo meč za Ajntraht, dok je Mijat Gaćinović u igru ušao u 74. minutu.

U duelu Verdera i Borusije Menhengladbah završen je bez golova.