Gol Grujića, Herti bod, Bajern hladi šampanjac

Bundesliga 27. maj 202020:28 > 20:30
Alexander Hassenstein/Getty Images

U meču 28. kola Bundeslige RB Lajpcig i Herta odigrali su nerešeno 2:2, čime je domaćin gotovo izgubio šanse za titulu i praktično doveo Bavarce pred novo krunisanje.

Gosti su odlično počeli i već u devetom minutu poveli. Posle kornera u šesnaestercu Lajpciga sjajno se snašao Marko Grujić, koji je iz prve, kao iz topa, zahvatio loptu i poslao neodbranjiv projektil u gol. Domaćin je krenuo logično, još agilnije i to mu se isplatilo. Već u 24. minutu posle jedne odlično izvedene polukontre Klosterman je završio akciju za 1:1.

Na poluvreme se otišlo tim rezultatom. Očekivalo se da domaćin ipak prelomi meč, ali ozbiljno je presečen u 63. minutu kada je Halstenberg dobio drugi žuti karton (prvi dobio u nadoknadi prvog dela) i morao ranije da napusti igreu. To ipak nije omelo RB Lajpcig, koji je samo pet minuta kasnije uspeo da preokrene. Šik je šutirao iz daljine, ali glavni krivac za gol je golman gostiju Jarštajn, koji je imao loptu u rukama, ali ju je ispustio i ona je završila u golu.

Tu uzbuđenjima nije bio kraj. U 82. minutu Ademola Lukman skrivio je penal i rezervista Kšištof Pjontek dobio je priliku da poravna rezultat. Poljak to ne propušta i na kraju donosi bod Herti koji Berlince ostavlja u sigurnoj zoni. Sada su 10. sa 35 bodova, 11 više od Fortune, prve u zoni ispadanja, ali imaju i utakmicu više. Ovim remijem RB Lajpcig je još više umanjio šanse da se boti za titulu, pošto sada ima 55 bodova i čak devet bodova manje od lidera Bajerna. Glavnu pretnju sada imaju od petoplasiranog Bajera, koji ima samo dva boda manje u borbi za Ligu šampiona. Borusija iz Menhengladbaha je četvrta sa istim brojem bodova kao i Bajer.