Fortuna preokrenula protiv Šalkea, opstanak se nazire

Bundesliga 27. maj 202022:16 > 22:29
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Odigrana su još četiri meča 28. kola Bundeslige. Najzanimljivije je bilo u Dizeldorfu gde je Fortuna savladala Šalke 2:1 i primakla se Maincu, koji je odigrao u Berlinu protiv Uniona 1:1.

Fortuni je svaki meč, posebno u Dizeldorfu biti ili ne biti. Trenutno se nalaze na 16. mestu koje vodi u baraž za opstanak. Sa druge strane Šalke se bori za Evropu. Poveli su gosti iz Gelzenkirhena u 53. minutu preko Mekinija. Međutim, domaćin se nije predavao i u samo pet minuta uspeo da preokrene. Prvo je u 63. minutu Henings izjednačio, da bi u 68. minutu Karaman doneo veliku radost domaćim navijačima. Fortuna je ostala 16. sa 27 bodova, ali sada samo bod manje od Mainca, koji je prvi iznad crte. Šalke je deveti sa 37 bodova, pet manje od šestog mesta koje vodi u Ligu Evrope, a na kojem je Volfsburg.

Dobra vest za Fortunu došla je iz Berlina. Tamo je gostovao Mainc, koji je imao priliku da pobedom nad Unionom preskoči Ajntraht. Čak je i poveo u 13. minutu preko Bakua. Ipak, 20 minuta kasnije Ingvartsen izjednačuje. Od 42. minuta gosti su imali igrača više jer je Andrih dobio drugi žuti karton, ali nisu uspeli do kraja da dođu do tri boda. Union je ovim bodom zadržao tri boda prednosti u odnosu na Mainc.

Najviše golova i uzbuđenja generalno viđeno je u Hofenhajmu. Domaćin je pobedio Keln 3:1. Briljirao je Baumgartner koji je postigao dva gola, a jedan mu je poništio VAR zbog ofsajda. A kod trećeg je asistirao Zuberu za 3:0. Posao je Hofenhajmu bio olakšan posle direktnog crvenog kartona Bornaua u 26. minutu kod rezultata 1:0 Keln je ostao sa igračem manje. Ipak, ravnoteža na terenu uspostavljena je u 50. minutu posle drugog žutog Hubnera i čak je postojala dobra šansa da Hofenhajm ispusti velikih 3:0. Kainc je u 60. minutu smanjio na 3:1, a Ut je u 77. minutu promašio penal. Do kraja je ostalo 3:1 i sada je Hofenhajm sedmi sa tri boda manje od Volfsburga, dok je Keln 11. sa 34 boda, sedam više od zone ispadanja.

U preostalom meču između Augsburga i Padeborna nije bilo pogodaka.