Hamburg ispustio 2:0 pa mu u nadoknadi presudio Kastro

Hamburger SV

Ekipa Hamburga je poražena u 28. kolu druge nemačke lige od Štutgarta 3:2.

Gonzalo Castro

Matthias Hangst/Getty Images

HSV je poveo na gostovanju Štutgartu već u 16. minutu, strealac je bio Džoel Pohjanpalo. Delovalo je da će Hamburger imati mirno drugo poluvreme jer je u nadoknadi prvog uspeo da dođe i do drugog gola i to preko Arona Hanta koji je bio siguran izvođač penala.

Ipak drugo poluvreme je donelo potpuno drugačiju sliku jer je najpre u 47. minutu Vataru Endo smanjio na 2:1. Bio je to gl u 47. minutu dok je u 61. minutu Štutgart imao penal a siguran izvođač je bio Nikolas Ivan Gonsales. Do kraja meča je Paskal Štencel imao sjajnu priliku ali je iz slobodnog udarca pogodio stativu. To je bilo u 89. minutu da bi u 92. Gonzalo Kastro slomio HSV. Asistent mu je bio strelac drugog gola Štutgarta Gonsales.

Bio je ovo derbi samog vrha Cvajte pre kog je HSV imao bod prednosti, a sada je Štutgart na dva buda plusa u odnosu na rivala.

Arminija Bilefeld je i dalje prva u ovom takmičenju.