3. Liga: Kajzerslautern i Bajern II slavili na restartu

U 28. kolu nemačke treće lige pobede su ostvarili Bajern II, Kajzerslautern dok su remizirali Cvikau i Hanza. Pobede su upisali Unterhahing, Braunšvajg i Uerdingen.

Christian Kuehlwetter, Hikmet Ciftci

Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Ekipa Kajzerslauterna je na gostovanju Magdeburgu prilično rano došla do vođstva. Andre Hajnault je u petom minutu bio strelac. Imao je Magdeburg dobre prilike posebno pred kraj meča, a u 69. minutu je taj tim imao i penal. Promašio ga je Jirgen Gjasula, a istakao se golman FCK Lenart Gril.

Cvikau je gubio od Hanze 0:2 na svom terenu. Tim iz Roštoka je vodio posle golova Granatovskog i Verhoka u 22. i 27. minutu. NIls Miatke i Elias Hut su doneli izjednačenje ekipi Cvikau, a taj tim je čak imao i igrača više poslednjih 15 minuta ali je rezutlat ostao 2:2.

Na našim kanalima ste mogli da gledate i pobedu Bajerna II na gostovanju Ingolštatu 2:1. Timo Kern je u četvrtom minutu doveo Bavarce u vođstvo, izjednačio je Marsel Gaus u 44. da bi Krist Ričards doneo pobedu svom timu u 89. minutu.

Vurcburger je slavio na gostovanju Mepenu 3:1, Unterhahing na gostovanju Sonehof Grospahu 2:0, dok je i Uerdingen uspeo da pokupi bodove u gostima. Taj tim je bio uspešniji od Manhajma 2:1. Jedini domaćin koji je zadržao sva tri boda kod kuće je Ajtraht iz Braunšvajga koji je 4:2 savladao ekipu Viktorije iz Kelna.