30.05.2020 | 17.37 > 17:39

BL: Ajntraht iznenadio Volfsburg za prekid posta

Fudbaleri Ajntrahta savladali su Volfsburg rezultatom 2:1 u okviru 29. kola Bundeslige i tako ostvarili prvi trijumf posle pet utakmica u kojima su imali skor od četiri poraza i jednog remija.

Kevin Mbabu

Swen Pfortner/Pool via REUTERS

Gosti su u gradu Folksvagena slavili golom Daičija Kamade u 85. minutu, posle asistencije Basa Dosta. Ajtraht je prethodno vodio od 27. minutu pogotkom Andrea Silve iz penala, da bi na 1:1 izjednačio Kevin Mbabu malo pre isteka jednog sata igre.

Tim iz Frankfurta je, inače, utakmicu završio sa desetoricom igrača jer je Lukas Toro zaradio dve javne opomene za četiri minuta, pošto je ušao u igru u prvom minutu nadoknade.

Srpski fudbaler Filip Kostić odigrao je svih 90 minuta za pobednički tim, dok je Mijat Gaćinović u igri bio do 84. minuta, a prethodno je i zaradio javnu opomenu.

Za Ajntraht je to bio deveti trijumf posle kojeg na 12. mestu tabele ima 32 boda, dok je Volfsburg na šestoj poziciji sa deset bodova više.

Hertha

REUTERS/Hannibal Hanschke/Pool

U drugoj utakmici subotnjeg popodnevnog programa na kojoj je viđeno više od jednog gola Herta je savladala Augzburg 2:0. Strelci za berlinski klub bili su Žavairo Dilrosun u 23. minutu i Kšištof Pjontek u drugom minutu nadoknade.

Srpski fudbaler Marko Grujić odigrao je celu utakmicu za Hertu i dobio žuti karton u 20. minutu, dok je bosanskohercegovački reprezentativac Vedad Ibišević igrao do 64. minuta.

Herta na devetoj poziciji sada ima 38 bodova, dok je Augsburg na 14. mestu sa sedam manje.

Preostale dve utakmice završene pobedama rezultatom 1:0 – Hofenhajm je savladao Majnc, a Verder Šalke. Junak trijumfa Hofenhajma u gostima bio je Ilas Bebu u 43. minutu, pošto je prethodno Stiven Cuber promašio penal, dok je jedini gol u pobedi Verdera postigao Leonardo Bitenkort u 32. minutu.

Hofenhajm je tako napredovao do sedmog mesta i sada ima 42 boda, Šalke je 10. sa 37, Majnc na 15. poziciji ima 28 bodova, dok je Verder u opasnoj zoni sa tri boda manje.