Dave Thompson/Getty Images

31.05.2020 | 15.30 > 15:32

Veliki preokret Minhena 1860. protiv Duizburga

U derbiju 28. kola nemačke treće lige, Minhen 1860 je na svom terenu nakon velikog preokreta savladao Duizburg rezultatom 3:2.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Gosti su došli do prednosti u 33. minutu preko bivšeg defanzivca Seltika i Lajpciga, Marvina Kompera, kome je ovo bio prvi pogodak u sezoni.

U ranoj fazi drugog poluvremena prednost Duizburga duplirao je Vinsent Vermeij, a Holandjaninu je ovo bio treći gol od kada se zbog pandemije virusa korona nastavilo prvenstvo.

Kada je delovalo da će lider na tabeli zabeležiti novu pobedu, trener domaće ekipe Mihael Kelner izvršio je nekoliko izmena, koje su se ispostavile kao pun pogodak.

Prvo je Denis Dresel smanjio rezultat u 68. minutu, da bi u 73. Efkan Bekiroglu izjednačio rezultat u Minhenu i dao dodatni vetar u leđa svom timu.

Igrao se 86. minut, kada je asistent kod prvog gola domaćeg tima, Prins Ovusu postigao pogodak za veliki preokret i pobedu Munhena 1860 koji se tako lideru Duizburgu približio na samo dva boda zaostatka.

Minster je postigao tri gola u prvom poluvremenu duela sa Halešerom i na kraju slavio sa 4:2. Hemnicer je odneo minimalni trijumf na gostovanju Karl Cajs Jeni sa 1:0.