Getty Images/Christof Koepsel

31.05.2020 | 17.21 > 17:33

Menš ne da Ligu šampiona

U prvoj utakmici nedeljnog programa 29. kola Bundeslige Borusija je u Menhengladbahu savladala Union Berlin 4:1 i na taj način ostala na mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Markus Tiram

Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Bajern silovito korača ka novoj tituli, ali će borba za preostala tri mesta koja vode u Ligu šampiona biti uzbudljiva do samog kraja. Između drugoplasirane Borusije iz Dortmunda i petoplasiranog RB Lajpciga razlika je samo dva boda, a između te dve ekipe su Borusija iz Menhengladbaha i Bajer iz Leverkuzena sa po bodom zaostatka za Milionerima i bodom prednosti u odnosu na Bika iz Lajpciga.

Zbog toga je Menš imao imperativ pobede nad Union Berlinom i nije razočarao. Već u 17. minutu Nojhaus je doveo domaćina u vođstvo, a do poluvremena Tiram je u 41. minutu duplirao prednost. Na poluvremenu trener gostiju Urs Fišer izveo je Nevena Subotića i ubacio vezistu Feliksa Krosa, a samo pet minuta kasnije ekipa iz glavnog grada Nemačke postiže gol za 2:1, strelac je bio Anderson.

Međutim, to je samo razgoropadilo domaće, pa je Tiram drugim golom u 59. minutu vratio dva gola prednosti. Konačnih 4:1 golom u 81. minutu postigao je Alasan Plea.

Borusija je na deobi trećeg mesta sa Bajerom iz Leverkuzena i ta dva tima imaju po utakmicu više od Borusije iz Dortmunda i RB Lajpciga. Union Berlin je 14. sa 31 bodom i samo četiri boda više od mesta koje vodi u baraž za opstanak.