Getty Images/Christof Koepsel

31.05.2020 | 19.56 > 20:04

Het-trik Sanča za šesticu Borusije

Borussia Dortmund

U poslednjem meču nedeljnog programa 29. kola Bundeslige Borusija iz Dortmunda slavila je u gostima protiv Padeborna 6:1, a briljirao je Džejdon Sančo sa tri gola.

Jadon Sancho

Getty Images/Alex Grimm

Mučila se Borusija, nije uspevala da pronađe put do gola fenjeraša. Na poluvreme se otišlo sa 0:0. Ali konačno je otključana brava domaćina. Strelac vodećeg gola bio je Togan Azar u 54. minutu. Samo tri minuta kasnije Džejdon Sančo postigao je prvi od ukupno tri gola, a gol je proslavio porukom podrške Džordžu Flojdu, afroamerikancu koji je ubijen od strane policajca u Mineapolisu. Na isti potez ranije se odlučio Markus Tiram.

U 72. minutu domaćin je prepolovio zaostatak, pošto je Hinmajer bio precizan sa penala, ali samo dva minuta kasnije Sančo je iskoristio asistenciju Azara i vratio dva gola viška. Do 85. minuta bilo je 3:1, a onda u poslednjih pet minuta tri gola. Redom Hakimi, Šmelcer u 89. i na kraju Sančo kompletira het-trik u prvom minutu nadoknade za ubedljivih 6:1.

Borusija je druga sa 60 bodova, sedam manje od lidera Bajerna i četiri više od imenjaka iz Menhengladbaha i Bajera iz Leverkuzena. Padeborn je poslednji sa 19 bodova, devet manje od Mainca koji je prvi iznad crte.