Preokret Lajpciga, golman asistirao, prvi gol Olma

Bundesliga 1. jun 202022:22 > 22:33
Ina Fassbender/Pool via REUTERS DFL

Fudbaleri Red Bul Lajpciga pobedili su Keln u gostima rezultatom 4:2 u poslednjoj utakmici 29. kola Bundeslige.

Trećeplasirani Lajpcig je upisao deseti uzastopni meč bez poraza u šampionatu i za vodećim Bajernom zaostaje 9 bodova, dok Borusija Dortmund ima dva više. Jarčevi od restarta sezone imaju po dva poraza i dva remija i 11. su 34 boda.

Keln je poveo u 7. minutu golom Džona Kordobe, ali je radost domaćeg tima kratko trajala. Čeh Patrik Šik je u 20. minutu izjednačio, a do odlaska na odmor preokret Lajpcigu doneo je Kristofer Nkunku.

U 50. minutu u strelce se upisao i Timo Verner na aistenciju golmana Petera Gulašija. Mađar je prvi čuvar mreže u Bundesligi koji je u aktuelnoj sezoni upisao asistenciju.

Nadu domaćem timu vratio je Entoni Modest pogotkom u 55. minutu, međutim, samo dva minuta kasnije konačan rezultat postavio je mladi Španac Dani Olmo prvim pogotkom od kako je zimus iz zagrebačkog Dinama došao u Lajpcig.