Getty Images/Christof Koepsel

06.06.2020 | 17.32

Bajern na korak od Salatare, poraz Ajntrahta

Minhenski Bajern novom pobedom u derbiju 30. kola na Baj Areni protiv Bajera 4:2 došao je na prag nove titule, osme po redu u Bundesligi. Ajntraht je u Frankfurtu doživeo novi poraz.

Robert Lewandowski

Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Ekipa iz Leverkuzena, osokoljena kiksom konkurenta za Ligu šampiona Borusijom iz Menhengladbaha, krenula je agresivno. Kao rezultat takve igre došlo je vođstvo preko Alarija u 10. minutu. Ipak, samo 17 minuta trajala je radost domaćina pošto je Kingsli Koman na asistenciju Gorecke izjednačio. Gorecka je u 42. minutu bio strelac za potpuni preokret, a ubedljivu igru Bavaraca u završnici poluvremena golom u 45. minutu krunisao je Serž Gnabri za 3:1.

Ne može da prođe meč bez gola Roberta Levandovskog, koji je u 66. minutu povisio na 4:1, dok je do kraja Virc golom u 89. minutu smanjio na konačnih 4:2. Bajern je prvi na tabeli sa 70 bodova, ima 10 više od drugoplasirane Borusije, dok je Bajer peti sa 56 bodova, koliko ima i četvrtoplasirana Borusija iz Menhengladbaha. Rezultat koji je išao u korist ove dve ekipe je remi RB Lajpciga kod kuće protiv fenjeraša Padeborna 1:1. Domaćin je poveo preko Šika u 27. minutu, ali u 43. minutu ostao je sa igračem manje zbog crvenog kartona Upamekana. Gosti su na kraju iskoristili brojčanu prednost i u drugom minutu nadoknade došli do gola i šokirali RB Lajpcig. Ekipa iz Lajpciga je treća sa 59 bodova, dok je Padeborn poslednji sa 20 uz samo teoretske šanse za opstanak.

Srećom, Ajntraht je vezao ranije dve pobede, pa je gotovo prebrinuo brige oko opstanka. Inače bi poraz protiv Mainca u Frankfurtu 2:0 golovima Nakatea i Kunde Malonga bio doživljen mnogo tragičnije. Ovako Ajntraht ostaje 11. sa 35 bodova, na bezbednih sedam bodova više od Fortune, koja zauzima 16. mesto koje vodi u baraž za opstanak.

Upravo je Fortuna u poslednjem meču popodnevnog programa odigrala 2:2 kod kuće sa Hofenhajmom, koji je istisnuo Volfsburg sa šestog mesta, koje vodi u Ligu Evrope.