Lever pao u Berlinu, Menš ponovo četvrti

Bundesliga 20. jun 202017:20 > 17:38
Pool, Getty Images News

Odigrani su mečevi pretposlednjeg 33. kola Bundeslige. Već se zna da je Bajern šampion, Borusija ide sa njim u Ligu šampiona, ali zato su preostal još dva mesta koja vode u elitu.

U derbiju kola drugoplasirana Borusija iz Dortmunda slavila je u gostima protiv trećeplasiranog RB Lajpciga 2:0. Junak meča bio je nesuđeni napadač Bikova Elring Holand, koji je postigao oba gola. Prvi u 30. a drugi u trećem minutu nadoknade. Ovom pobedom Milioneri su overili mesto broj dva, a RB Lajpcig je ostao treći, ali sa samo bodom više od četvrtoplasirane Borusije iz Menhengladbaha i tri od Bajera iz Leverkuzena. Srećom, imaju mnogo bolju razliku od oba rivala, tako da bi čudo trebalo da se desi da Bikovi izvise za Ligu šampiona.

Upravo je vest dana da je Menš smenio Aspirindžije sa mesta broj četiri. Borusija je zabeležila veliku pobedu na gostovanju otpisanom Padebornu. Iako su igrali bez Tirama i Pelea gosti su uspeli da izvuku pobedu. Vodeći gol postigao je Herman već u četvrtom minutu. Ipak, u 54. minutu Mišel donosi izjednačenje. Ali onda je malo i sreća pogledala Borusiju, pošto je već u narednom napadu dobila penal, koji je iskoristio Štindl. U 65. minutu domaćin ostaje sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Hanmajera, a Štindl je u 73. minutu overio pobedu Menša.

Na ruku je Borusiji išao rezultat iz Berlina gde je Herta savladala Bajer Leverkuzen 2:0, a briljirao je Lukebakio. Prvo je asistirao u 22. minutu Kunji, a potom se i on sam upisao u strelce u 54. minutu kada je realizovao asistenciju Kšištofa Pjonteka. Marko Grujić odigrao je svih 90 minuta i dobio žuti karton.

Veliki Verder nalazi se na 90 minuta od Cvajte posle poraza od Mainca u gostima 3:1. Ekipa sa Vezera nalazi se na pretposlednjem 17. mestu i ima 28 bodova, dva manje od Fortune, koja se nalazi na mestu koje vodi u baraž i ima 30. Fortuna je uspela da izbori bod u duelu protiv Augzburga odigravši 1:1. Isti rezultat bio je u meču Keln – Ajntraht, za koji je svih 90 minuta odigrao Filip Kostić. Bajern je titulu potvrdio pobedom 3:1 protiv Frajburga kod kuće, a briljirao je dvostruki strelac Robert Levandovski, koji je asistirao kod prvog gola Himiha. Poljak je postao prvi stranac koji je u jednoj sezoni postigao više od 30 golova u Bundesligi.

Šalke i dalje ne zna za pobedu, pošto je kod kuće poražen kod kuće protiv Volfsburga 4:1, a četiri gola postigao je i Hofenhajm kod kuće protiv Union Berlina, ali bez primljenog gola.