Getty Images/Stuart Franklin

01.07.2020 | 21.31 > 21:36

Braunšvajg obezbedio povratak u Cvajtu

Fudbaleri Ajntraht Braunšvajga pobedili su Manhajm na svom terenu u 37. kolu treće nemačke lige sa 3:2 i obezbedili plasman u Cvajtu.

Lopta, fudbal

Michael Regan/Getty Images

Ajntraht kolo pre kraja i meča sa Mepenom, zauzima drugo mesto sa 64 boda, jednim manje od drugog tima Bajerna, jednim više od Vircburger Kikersa, a četiri od Ingolštata.

Lider Bajern zbog propisa ne može u drugu ligu, tako da će Braunšvajg definitivno zauzeti jednu od prve dve pozicije.

Najzaslužniji za slavlje protiv Manhajma bio je dvostruki strelac Kobilanski, koji je pogađao u 4. i 73. minutu. Treći pogodak za domaće dao je Švenk u 44.

Za goste su precizni bili Gelke u 13. i Sulejmani u 58.

Trećeplasirani Vircburger dođživeo je debakl u Kelnu protiv Viktorije - 1:5. Svih šest golova viđeno je u drugom poluvremenu.

Vunderlih u 55. i 89, Karls u 58, Siton u 63. i Hok u 90+2. tresli su mrežu Kikersa, za koje je jedini gol dao Kaufman u 72.

Kikersi, ipak, imaju dobru šansu da se plasiraju u drugu ligu. Za to im je potrebna pobeda nad Halešerom kod kuće u poslednjoj rundi, bez obzira na ishod drugih rezultata.

U ostalim mečevima, Bajern II - Duisburg 2:2, Grosaspah - Minhen 1860 2:4, Hansa - Erdingen 1:0, Halešer - Kajserslaurten 1:1, Ingolštat - Magdeburg 0:2, Minster - Mepen 0:3, Interhaking - Jena 2:2, Cvikau - Čemnicer 2:1.