Golčina Alabe, velika greška golmana i 20. Kup Bajerna

Bundesliga 4. jul 202021:35 > 21:36
Getty Images/Alexander Hassenstein

Fudbaleri Bajerna osvojili su duplu krunu, pošto su u finalu Kupa Nemačke savladali Bajer Leverkuzen sa 4:2 (2:0) na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Bajern je već u 16. minutu stigao do vođstva – slobodni udarac sa ivice kaznenog prostora, trojica fudbalera oko lopte i David Alaba koji praktično bez zaleta šalje loptu u gornji levi ugao.

Osam minuta kasnije tim Hansija Flika duplirao je prednost – odlično je Džošua Kimih dao loptu u prostor, a Serž Gnabri je šutirao iskosa sa desne strane i pogodio suprotnu malu mrežu.

Bajer nije nalazio načina da pripreti, a meč je definitivno odlučen u 59. minutu, kada je Robert Levandovski šutirao sa oko 25 metara – lopta je išla ne toliko snažno u golmana Hradeckog, koji pravi veliku grešku i dozvoljava da ona završi u mreži.

Četiri minuta kasnije Bender je postigao jedini gol za Bajer posle kornera Demirbaja, ali Bavarci su bez ikakvih problema priveli meč kraju i u završnici su postigli četvrti gol preko Levandovskog kojem je u kontri asistirao Perišić. Do kraja je ipak Haverc iz penala postavio konačnih 4:2.

Tako je Bajern odbranio trofej i 20. put osvojio Kup Nemačke. Šampion Nemačke Bajern je bio 30 puta, a u Ligi šampiona dobio je prvi meč osmine finala sa 3:0 protiv Čelsija u gostima.