Mijat asistent, het-trik Kramarića i pobeda Hofenhajma

Bundesliga 19. sep 202017:29 > 17:32
Karina Hessland-Wissel/Bongarts/Getty Images

Na pet mečeva odigranih u prvom kolu Bundeslige u terminu od 15:30 videli smo 21 gol, jedan remija i četiri pobede gostiju.

Getty Images/Martin Rose

Jedini meč bez pobednika odigrali su u Frankfurtu Anjtraht i Bilefeld. Ovaj duel završen je rezultatom 1:1.

Nije bilo golova sve do 51. minuta kada su gosti poveli preko Soukuoa, ali je Ajntraht uspeo da izjednači već u 63. minutu golom Andrea Silve.

Bilo je do kraja pokušaja na obe strane, nedovoljno dobrih da bi došlo do promene rezultata. Filip Kostić odigrao je ceo meč za Ajntraht.

Zanimljivo je bilo u duelu Kenla i Hofenhajma u kome su gosti slavili 3:2 i to uz het-trik Kramarića.

Tri gola za pobedu Hofenhajma postigao je Andrej Kramarić. Hrvatski internacionalac mrežu je prvo zatresao u četvrtom minutu, da bi zatim sa bele tačke bio precizan u trećem minutu nadoknade u prvom poluvremenu za 2:1. U međuvremenu je Anderson bio taj koji je Kelnu doneo prvo izjednačenje na ovom meču.

Dreksler je u 86. minutu pogodio za 2:2, ali Hofenhajm nije odustajao i Kramarić ponovo trese mrežu u drugom minutu nadoknade, ovoga puta na asistenciju Mijata Gaćinovića koji je debitovao za Hofenhajm nakon što je ušao u igru u 76. minutu.

U ostalim mečevima takođe su slavili gosti – Frajburg je nadigrao Štutgart 3:2, Augzburg je bio bolji od Union Berlina 3:1, a Herta je slavila protiv Verdera 4:1.