20.09.2020 | 17.40 > 19:54

Lajpcig siguran na startu, nula Volfsburga i Bajera

Fudbaleri Lajpciga očekivano su savladali Majnc na startu Bundeslige. Ekipa Juliana Nagelsmana savladala je Majnc 3:1.

Maja Hitij Getty Images

Iako je ovog leta ostala bez svog najboljeg igrača Tima Vernera, ekipa sa 'Red Bul Arene' je odlično počela novu sezonu.

Na svom terenu je Lajpcig savladao Majnc sa 3:1. Dominirali su domaći, imali su znatno više vremena loptu u posedu, a ka golu rivala uputili su 23 udarca, od kojih 10 u okvir.

Poveo je Lajpcig u 17. minutu, pošto je Emil Forzberg bio precizan sa bele tačke. Penalu je prethodio neoprezan faul Leandra Martinesa.

Već u 21. je bilo 2:0. Jusuf Poulsen je skočio na centaršut i glavom loptu poslao pod prečku. Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme. Početkom drugog, gosti su se upisali na semafor. Precizan je bio Žan Pjer Mateta.

Ipak, za sigurnu pobedu Lajpciga pobrinuo se Amadu Hajdera, koji se u 51. minutu upisao i u strelce.

Lajpcig u narednom kolu igra protiv Bajer Leverkuzena koji je u poslednjem meču prvog kola igrao bez golova na gostovanju Volfsburgu, a Majnc protiv Štutgarta.